A mai napon az érintett taggyűlési tagok aláírásával lezárult a Központi Orvosi Ügyelet Nonprofit Kft. végelszámolása.

A cég 1994-ben jött létre, két tulajdonosa a Gyömrői Orvos Szövetkezet, valamint Gyömrő Város Önkormányzata volt. A cég évekig biztosította az orvosi ügyeleti ellátást városunkban, ám a jogszabályok változásával már nem tudtak részt venni a feladatellátásban. A felek természetesen megállapodtak a vagyonfelosztásról is, így a mai napon a cégbírósági megszüntetési eljárást elindították.

Mindez azonban nem jelenti, hogy a tulajdonosok a jövőben nem működnének együtt, hiszen az Orvos Szövetkezet és az Önkormányzat közös tulajdonában lévő Szent István úti telken (jelenlegi ügyeleti épület) valósulhat meg egy új felnőtt háziorvosi központ kialakítása, melyre 2022. végén 353 millió forintos támogatást nyert el városunk.

Az orvosi ügyeleti ellátást mindez természetesen érinti, hiszen évek óta másik szolgáltató látja el a feladatot.