Gyenes Levente polgármester javaslatát támogatva nemrég döntött róla a képviselő-testület, hogy a márciusban elhunyt ifj. Pál Mihály Munkácsy-díjas szobrászművész nevét viseli a jövőben a központi parkunk. Az eddig Szabadság tér vagy Fő tér néven szereplő közterület új elnevezését immáron tábla is jelzi, melyet augusztus 20-án lepleztek le a családtagok jelenlétében.
ifj. Pál Mihály számos alkotása is díszíti Gyömrőt, így a róla elnevezett parkban is többel találkozhatunk. Városunk díszpolgára nem csupán alkotó művészként, hanem a közélet iránt fogékony, segítőkész emberként őrizzük emlékeinkben.
 
A most leleplezett tábla pedig büszkén hirdeti, hogy immáron ifj. Pál Mihály park is van városunkban. A táblán az egyik legismertebb gyömrői alkotása, a Kőtojás sziluettje látható.
 
Köszönet a tábla felajánlójának és gyártójának a Fantázia Gránit Kft-nek, vagyis Kalapos Mártának és Mikes Lászlónak.