A napok óta tartó hőség miatt továbbra is fontos, hogy mindenki odafigyeljen a megfelelő folyadékbevitelre, a hűsölésre és saját egészségének megóvására. Az önkormányzat a légkondicionált helyiségek és ivókutak használatára biztatja a lakosságot, emellett párakapukat is kialakít.

A tartósan magas hőmérséklet különösen megterhelő lehet az idősek, a kisgyermekek és a krónikus betegséggel élők számára. Az esetleges rosszullétek megelőzése érdekében Gyömrő Város Önkormányzata az alábbi helyszíneken biztosít lehetőséget arra, hogy a lakosok a legmelegebb órákban hűvösebb környezetben tölthessenek el néhány percet, vagy órát.
Hűsölő helyek
Gyömrő Polgármesteri Hivatala (Fő tér 1.)
Nyitvatartás:
- Hétfő: 7:30–17:00
- Kedd–csütörtök: 7:30–16:00
- Péntek: 7:30–12:00
Gyömrő és Környéke Szociális és Szolgáltató Központ (Szent István út 75.)
Nyitvatartás:
- Hétfő–csütörtök: 7:30–16:00
- Péntek: 7:30–13:30
Ezekre a helyszínekre, nyitva tartás idején bárki bemehet, aki rosszul érzi magát, vagy egyszerűen csak melege van, és légkondicionált helyen szeretne tartózkodni egy rövid időre.
Ivóvíz és párakapuk több helyszínen
Az Ófaluban, a Kossuth téren található artézi kútnál bárki, bármikor ihat egy pohár friss vizet, vagy feltöltheti kulacsát út közben. Az önkormányzat arra kéri a lakosokat, hogy akik az artézi kútnál nagyobb ballonba töltik a vizet, a hőség idején legyenek tekintettel azokra, akik a meleg miatt rosszul érzik magukat, ezért néhány korty vizet szeretnének inni, esetleg arcukat, karjaikat megmosnák.
Az artézi kút mellett a város több pontján működnek közkutak, a játszótereknél is rendelkezésre áll ivóvíz. Arra biztatjuk a városban élőket, hogy forróság idején használják ezeket.
Az önkormányzat két párakapu beüzemelésén is dolgozik, ezek közül az egyik már használható a városközpontban, a kormányablaknál. Tervek szerint hamarosan a város másik forgalmas pontjára is telepítenek hasonlót, hogy a legmelegebb napokon ezek a kapuk is segítsék a lakosok felfrissülését.
A hőségriadó idején továbbra is kérjük a lakosságot, hogy lehetőség szerint kerüljék a közvetlen napfényt a déli órákban, fogyasszanak elegendő folyadékot, és figyeljenek oda az idősebb családtagokra, szomszédokra is.