Június 29-én megnyitja kapuit Gyömrő legújabb bölcsődei intézménye, a Kicsi-kék Tagbölcsőde az Annahegyi utcában. Az új intézmény 24 férőhellyel bővíti a városi bölcsődei ellátást, ami sok család számára jelent majd segítséget a mindennapokban. A nyitás előtt Gemeter Erikával, a Városi Bölcsőde intézményvezetőjével beszélgettünk az elmúlt időszakról, a kihívásokról és a közelgő indulásról.

Kicsi kék 2

Az új tagbölcsőde csoportszobája

 

Mikor kezdődött ez a történet?

Gemeter Erika: A bölcsődeépítés előkészítése több évvel ezelőtt indult. Az alapkőletételre 2023 szeptemberében került sor, a beruházás pedig az RRF-1.1.2-21-2022-00077 azonosító számú pályázat támogatásával valósult meg. Már akkor tudtuk, hogy nagy szükség lesz az új férőhelyekre, hiszen Gyömrő folyamatosan fejlődik, egyre több fiatal család költözik a városba.

 

Mit jelent a gyakorlatban az új intézmény megnyitása?

G.E.: Összesen 24 új bölcsődei férőhellyel bővül a rendszer, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy a jelenlegihez képest 24 gyömrői család kap segítséget gyermekük színvonalas elhelyezésében. Bár folyamatosan nő a város lakosságszáma, de a mostani beruházással csökkenhet azoknak a száma, akiket korábban férőhelyhiány miatt nem tudtunk felvenni. Emellett sok családnak, különösen az édesanyáknak segíthet abban, hogy visszatérhessenek a munka világába.

Gemeter Erika

Gemeter Erika, a Városi Bölcsőde vezetője

 

Mennyire volt nehéz eljutni a nyitásig?

G.E.: Őszintén szólva nem volt egyszerű időszak. A beruházás megvalósítása alatt a városban négy polgármester is ellátta a feladatait, miközben országos szinten, a közszolgáltatóknál és a Polgármesteri Hivatalban is több változás történt. Egy ilyen projektben sok szereplő együttműködésére van szükség, ezért természetesen ezek a változások is hatással voltak a folyamatokra.

 

Intézményvezetőként milyen feladatokat jelentett az új tagbölcsőde elindítása?

G.E.: A jelenleg működő, nyolccsoportos bölcsőde jól kialakult szervezeti egységként működik. Ahhoz, hogy a Kicsi-kék Tagbölcsődében is ugyanolyan magas színvonalú gondozást és nevelést tudjunk biztosítani, több szervezési és átalakítási feladatot kellett elvégeznem. Új munkatársak bevonása, a működési folyamatok kialakítása, az eszközök beszerzése és az engedélyeztetési feladatok mind jelentős előkészítő munkát igényeltek.

Kicsi kék 1

Jellegzetes vöröstéglás épület a lakópark mellett

 

Milyen állapotban van most az intézmény?

G.E.: Aki belép az épületbe, láthatja, hogy gyakorlatilag minden készen áll. A tagbölcsőde február óta készen van. A játékok a helyükön vannak, a babák ott ülnek a polcokon, a kisautók a szőnyegen várják a gyerekeket, a tálalókonyha felszerelve. Az elmúlt hónapokban sokszor éreztük úgy, hogy már csak egyetlen lépés hiányzik a nyitáshoz. Eddig elsősorban a szükséges adminisztratív és hatósági folyamatok lezárása jelentette a feladatot.

 

Most már biztosan kijelenthető, hogy hamarosan érkeznek az első gyerekek?

G.E.: Igen, és ezt nagyon jó érzés kimondani: június 29-én nyitunk. Nagyon várjuk már a gyerekeket és a családokat. Hosszú út vezetett idáig, ezért külön öröm, hogy végre birtokba vehetik az épületet azok, akiknek készült.

Kicsi kék 3

Az új bölcsi udvara is készen áll

 

Van valami, amit szeretne üzenni a családoknak?

G.E.: Mindenekelőtt szeretném megköszönni a családok türelmét. Tudom, hogy sokan várták már a nyitást. Köszönöm a kollégáim rugalmasságát és munkáját, valamint a Polgármesteri Hivatal dolgozóinak segítségét is. Nem volt könnyű időszak, de most már örömmel mondhatjuk, hogy minden jó, ha a vége jó. Hamarosan megtelik élettel az épület, és ez a legfontosabb.

Kicsi kék 4