A tartós hőség és a megnövekedett vízfogyasztás miatt a DAKÖV Kft. arra kéri a gyömrői lakosokat, hogy a következő napokban lehetőség szerint takarékosan használják az ivóvizet. A cél, hogy a városban továbbra is folyamatos és biztonságos maradjon a vízellátás.

medence

Az országos tisztifőorvos június 27-től III. fokú hőségriasztást rendelt el, amely várhatóan június 30-ig lesz érvényben. A rendkívüli melegben jelentősen megnő az ivóvízfogyasztás, ami fokozott terhelést jelent a vízellátó rendszerek számára.

A Dabas és Környéke Vízügyi Kft. (DAKÖV) tájékoztatása szerint jelenleg minden vízellátó rendszer üzemszerűen működik, a szolgáltató pedig minden rendelkezésére álló személyi és technikai erőforrást biztosít a folyamatos ivóvízellátás fenntartásához.

A szolgáltató ugyanakkor felhívja a figyelmet arra, hogy amennyiben a vízfogyasztás tovább emelkedik, vagy műszaki meghibásodás történik, egyes területeken átmeneti nyomáscsökkenés vagy vízellátási problémák is előfordulhatnak.

Mit tehetünk a vízellátás biztonságáért?

A DAKÖV azt kéri a lakosságtól, hogy a hőség idején lehetőség szerint mellőzzék:

  • medencék feltöltését,
  • autómosást ivóvízzel,
  • nagy mennyiségű locsolást,
  • utak és járdák ivóvízzel történő locsolását.

Emellett érdemes csökkenteni a kertek és zöldfelületek öntözésére felhasznált ivóvíz mennyiségét és gyakoriságát is.

A felelős vízhasználattal mindenki hozzájárulhat ahhoz, hogy a következő napokban is zavartalan maradjon Gyömrő ivóvízellátása. Gyömrő Város Önkormányzata köszöni a lakosság együttműködését és felelősségteljes hozzáállását.